Çalışma Saatlerimiz :
P.tesi - C.tesi : 9:00 - 19:00
Telefon :
02166208081
Mail Bilgisi :
info@epoksin.com

EPOKSİ UYGULAMA

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Epoksi, fiber tekne tamiri dahil, tekne yapımı ve onarımında birçok işe yarayan harika bir madde. Kullanımı teknelerle sınırlı değil ve genel ahşap işlerinde, hatta ev içi onarımlarda bile kullanılabiliyor, tabii biraz tuzlu olan fiyatını sineye çekmek kaydıyla. Yanlış anımsamıyorsam teknik olarak “termoset plastik” adı verilen bir malzeme. Ayrı kaplarda gelen iki şurup kıvamında bileşenden oluşuyor: “reçine” ve “sertleştirici”. Epoksi sisteminin üreticisine göre değişen oranlarda bu ikisini karıştırıyorsunuz. Uygun oranda karıştırdığınızda egzotermik, yani dışarıya ısı veren bir reaksiyon başlıyor ve epoksi yavaş yavaş sertleşiyor. Önce jel (ya da jöle) aşaması verilen bir aşamadan geçiyor, yani jöle kıvamına geliyor, daha sonra bu jöle yavaş yavaş sertleşmeye devam ederek kaskatı hale geliyor. Buna “donuyor” diyelim isterseniz, gerçi donmak fiili soğuk çağrışımı yapıyor oysa epoksi ısınarak donuyor, ama neyse. Donmuş epoksi mükemmel su izolasyonu özellikleri olan son derece kuvvetli bir yapıştırıcı. İyi yapılmış bir kontrplak-epoksi bağlantısının, kontrplağın kendisinden daha kuvvetli olduğunu birden fazla kaynaktan okudum. Epoksi, jöle aşamasına gelene kadar üzerinde çalışabiliyorsunuz. Bunun ne kadar zaman alacağı birkaç faktöre bağlı ve bunlar ilerde açıklanmakta.Karıştırılmış reçine ve sertleştiriciye, içine başka maddeler eklenmemiş ise kalınlaştırılmamış (ya da ince) epoksi diyelim. İnce epoksi ile malzemenizi (bizim için kontrplak ve ahşap) suya karşı yalıtabilirsiniz. Yapıştırıcı olarak da kullanılabilir ama aynı güçte bir bağ epoksiyi biraz kalınlaştırarak da elde edilebileceğinden tercih edilen bu ikincisi. Kalınlaştırınca hem epoksi daha ekonomik kullanılmış oluyor, hem de şurup kıvamındaki ince epoksiyi bağlantı noktasında tutmak zor. Epoksiyi kalınlaştırmak için İngilizcede “filler” denen dolgu maddeleri kullanılıyor. Hemen her epoksi üreticisi çeşitli dolgu maddeleri de üretmekte. Herbir dolgu maddesi bağ kuvveti, renk, zımparalama kolaylığı vb. açısından farklı karakteristiklere sahip. Genellikle toz halinde bulunan dolgular epoksinin kendisinden çok daha ucuz. Dolayısıyla, dolgu malzemesi olarak başka şeyleri ikame etmek mümkün olmakla birlikte, amatörlerin doğrudan epoksi üreticisinden satın alması daha garantili bir yol. Reçine ve sertleştiriciyi bir kaba döküp iyice karıştırınca ince epoksiyi elde ediyorsunuz. Bu karışıma, daha sonra, bir yandan sürekli karıştırarak istediğiniz kıvamı elde edinceye kadar dolguyu ilave ediyorsunuz. Kalınlaştırılmış epoksinin kıvamına göre bir terminoloji gelişmiş vaziyettidir.

 

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Zemin epoksi kaplama sistemleri ile ilgili olarak sizlere alanında yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübelerimiz ile beraber en kısa zaman dilimi içinde verimli sonuçlar elde etmenizi sağlıyor ve çok kısa bir süreçte çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Sizlerde dilerseniz epoksi ile ilgili olarak firmamız dahilinde gerekli görüşmeleri sağlayabilir ve bu işlemler ile ilgili olarak uygun bir zaman aralığı için randevu alabilirsiniz. Çünkü biz size alanında yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübelerimiz ile beraber en kısa zaman dilimi içinde verimli bir şekilde sonuçlar elde etmenizi sağlıyor ve epoksi boyama işlemlerini de üstlenerek bu alanda size tertemiz bir teslimat sağlıyor ve memnuniyetinizi kazanıyoruz.

Biz günlük yaşamımız dahilinde alanında uzman bir ekibe sahibiz ve bu doğrultuda da sizlere sunuyor olduğumuz Zemin epoksi kaplamasistemleri ile beraber sizlerinde bu konu ile ilgili olarak çok kısa bir zaman dilimi içinde verimli bir şekilde sonuçlar elde etmenizi sağlıyor ve bu süreci en iyi şekilde epoksi sistemleri ile beraber size sunuyoruz. Günümüzde birçok insan kendi isteği ile yaptırıyor olsa da birçok alan için geçerli olan zorunlu epoksi sistemi istenmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi yalıtkanlık seviyesinin uygun bir düzeyde ayarlanmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda da dilerseniz hemen web sitemiz içeriği dahilinde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve epoksi boyama işlemlerini de yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Geçmişten günümüze dek gerek özel sektörde gerek ise kurumsal olarak birçok insanın öncelikli tercihleri arasında yerini alıyor olan epoksi ile beraber çok geniş bir sektör meydana gelmektedir. Çünkü başlı başına bir yapıya sahip olan zemin epoksi kaplama ile beraber sizlerde dilerseniz var olandan çok daha güvenli ve yalıtkan bir zemine sahip olabilir ve bu süreci de en iyi şekilde değerlendirme imkanına sahip olabilir ve günlük yaşamımız dahilinde var olandan çok daha rahat bir şekilde çalışmalarınızı sürdürme fırsatına sahip olursunuz. Biz size geçmişten günümüze dek daima kaliteli bir şekilde çalışmalarımızın yürütülmesini sağlıyor ve bu süreci en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Dilerseniz hemen web sitemiz içeriği dahilinde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Epoksi kaplamalar günümüzde oldukça popülerdir. Bu kadar popüler olmasının sebebi pek çok avantajlarının bulunmasıdır. Epoksi boyaların temizliği çok kolaydır. Hijyen açısından da oldukça iyidir. Bu boyalar anti bakteriyel özellik göstermektedirler. Bu sebeple yüzeylerinde bakteriler barınamaz. Epoksi boyalar kimyasal ve fiziksel etkileşimlere karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sebeple özellikle bu tarz alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Korozyona karşı da direnci oldukça yüksektir. Metal yüzeylerde zamanla korozyon görülmektedir. Bu nedenle korozif ortamlarda çalışacak olan metallerin yüzeyinde de epoksi boyalar kullanılır. Epoksi boya uygulama nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir.

Epoksi boya uygulama nasıl yapılır merak ediyorsanız, öncelikle epoksi boya uygulaması yapılacak yüzey iyice temizlenir. Yüzeyde herhangi kir toz yağ pas olmaması gerekmektedir. Bunun dışında yüzeyde çıkıntılar varsa bu çıkıntılarında temizlenmesi gerekir. Yüzeyin tamamen pürüzsüz olması sağlanır. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra Epoksi boya astar yüzeye uygulanır ve bir ara kat malzemesi uygulanır. Sonra çelik mala yardımı ile epoksi boyalar uygulanır. Bu işlemlerden sonra eğer yüzeye çeşitli desenler verilmek isteniyorsa bu desenler verilir ve yüzey kurumaya bırakılır.

Epoksi boya uygulama nasıl yapılır oldukça merak edilmektedir. Epoksi boya uygulama pek çok uygulamadan daha kolay ve zahmetsizdir. Diğer uygulamalara göre pek çok üstün özelliklerinin bulunması sebebiyle günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Epoksi boya uygulamasının uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Epoksi boyalar kimyasal ve korozif ortamlara karşı son derece dirençlidir. Mukavemetleri de oldukça yüksektir. Epoksi boyalar asit ve bazlara karşı da oldukça dirençlidir. Korozif ortamlara dayanıklı olmalarından dolayı korozyona uğramaya meyilli metallerin yüzeyinin boyanmasında kullanılmaktadırlar. Epoksi boyalar genelde son kat olarak kullanılır. Epoksi boyalar anti bakteriyel özellik gösterirler. Hiçbir canlı oluşum epoksi üzerinde yaşayamaz ya da üreyemez. Bu sebeple ilaç ve gıda sektöründe de tercih edilmektedirler. Su altında uzun süre kalması gereken yerlerde de epoksi boyalar kullanılmaktadır. Epoksinin temizliği de oldukça kolaydır. Bu sebeple temizlikle uzun süre uğraşmak zorunda kalmadığınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Epoksi boya nedir merak ediyorsanız epoksi boya yarı mat görünümlü bir boyadır. Tüm metal ve beton yüzeylerde mükemmel tutuş sağlamaktadır. Epoksi boya uygulanacak yüzeylerin kir pas leke gibi istenmeyen maddelerden arındırılması gerekmektedir. Ayrıca uygulanacak yüzeylerde herhangi bir pürüz varsa bu pürüzlerin de giderilmesi gerekmektedir. Çünkü herhangi pürüz ya da kalıntı epoksi boyaların uygulanacak yüzeye tamamen tutnmasını engellemektedir. Epoksi boyalar hastanelerde, fabrikalarda ve buna benzer pek çok mekanda kullanılmaktadır.

Epoksi boyaların renk kartelası da oldukça geniştir. Böylece istediğiniz renge rahatlıkla boyayabilirsiniz. Boyattığınız renkten sıkıldığınızda istediğiniz başka bir renge kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Epoksi boya nedir sorusunun cevabı epoksi boya günümüzde kullanılan en iyi ve koruyucu boya türüdür.

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
  1. Öncelikle zeminde bulunan eski kaplama özel makineler yardımıyla zemine zarar vermeden kaldırılır.
  2. Epoksi emprenye uygulanır.(Eski kaplama kalktıktan sonra yüzeye uygulanan astar)
  3. Epoksi astar uygulanır.
  4. Ara kat öncesi hazırlık yapılır.
  5. Vakumlama Yapılır.
  6. Ara kat uygulaması yapılır.
  7. İkinci ara kat uygulaması öncesi hazırlık yapılır.
  8. İkinci ara kat uygulaması yapılır.
  9. Son kat öncesi hazırlık yapılır.
  10. Kaplama tamamlaması yapılır.
© Copyright 2018 CNG GRUP / Epoksi Kaplama. Tüm Haklarımız Saklıdır.